ČeštinaEnglishDeutschPolski

Platí na Singltreku Benecko nějaká otevírací doba?

Stezka jez hlediska legislativy České republiky otevřená pořád, 24 hodin denně, po celý rok. Čas od času může být na stezkce uzavírka z důvodu probíhající těžby dřeva, oprav stezek nebo případných kalamitních stavů (polomy po vichřici). Během tání a dlouhých dešťů mohou je stezka podmáčené, prosíme začněte je používat až dáme vědět, že je připravené.

Platí se na Singltreku Benecko vstupné?

Na Singltreku Benecko se neplatí žádné vstupné. Stezka jsou z hlediska legislativy České republiky volně přístupné všem. Pokud jste v Benecku na náštěvě a užíváte Singltrek, podpořte rozvoj cestovního ruchu tím, že využijete místní služby.

Jaké kolo je vhodné na Singltrek? Je možné si kolo půjčit?

Singltrek Benecko zvládnete na jakémkoli kole, nejvíce si ho však užijete na kole horském. Se Singltrekem Benecko zatím nejsou přímo spojené žádné služby. Kolo si není možné půjčit.

Jaké bude počasí?

Když zvažujete, zda vyrazit, podívejte se na tuto osvědčenou předpověď počasí pro Benecko. Zbytečně neriskujte v bouřkách, prudkých deštích a silném větru. Naopak pokud je chladno, prší nebo mrholí, není to žádná překážka pro naprosto skvělou vyjížďku, když budete mít dobré vybavení.

Co s sebou na Singltrek?

Z cyklistického vybavení jsou nejdůležitější helma a rukavice. Stezka je tak krátká, že nic dalšího nepotrebujete.

Může na Singltrek pes?

Ze zákona platí pro pohyb psů stejné podmínky jako jinde v lese - je zakázáno jejich volné pobíhání.

Děti a Singltrek Benecko

Singltrek Benecko jsme dělali pro děti! Pokud máte děti starší než 5 let, vyjeďte na společnou vyjížďku.

S vozíky za kolo, dětmi v sedačce a na tažné tyči nedoporučujeme po Singltreku Benecko jezdit. Úzká stezka je pro děti vhodné teprve od chvíle, kdy jsou schopny jet na kole samostatně. S vozíkem nebo s tažnou tyčí nelze projet všechna úzká místa a zatáčky na stezce. Úzká stezka zároveň vyžadují poměrně obratné manévrování, což může být nebezpečné pro děti v sedačce.

S malými dětmi buďte na stezce vždy opatrní a předvídaví. Jeďte vždy za dítětem. Dávejte pozor, aby se dítě nepřipletlo do cesty jinému jezdci. Zároveň buďte ohleduplní vůči ostatním lidem na stezkách, nebrzděte zbytečně ostatní, pouštějte rychlejší jezdce před sebe. Pokud si děti budou potřebovat na chvíli odpočinout, nezůstávejte stát ani sedět na stezce a určitě na stezce nenechávejte ležet kola ani jiné věci.

Děti by vždy měli mít při jízdě na Singltreku helmu. V průběhu vyjížďky kontrolujte, zda jim helma dobře drží na hlavě, nepadá a nerozepíná se.

Orange Prism Rocday Mudhugger Morvélo Kenny Racing Fenwicks